سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲
خانه / اخبار / دومین صعود تیم ملی به المپیک/ گروه مناسب بلندقامتان در توکیو

دومین صعود تیم ملی به المپیک/ گروه مناسب بلندقامتان در توکیو

77

 

به گزارش روابط عمومی ؛ تیم‌ ملی والیبال ایران پس از حضور در رقابت‌های متعدد آنهم در یک فاصله زمانی اندک و صرف هزینه‌های زیاد مانند تعطیلی طولانی مدت لیگ برتر و مصدومیت برخی از بازیکنان کلیدی و تاثیرگذارش نهایتا با شکست چین کشور میزبان آخرین مرحله گزینشی المپیک برای دومین بار پیاپی موفق شد جواز حضور در این رقابت‌ها را به دست بیاورد. ملی‌پوشان ایران در سال پیش‌رو در این مسابقات که به میزبانی توکیو برگزار خواهد شد در مرحله مقدماتی در گروه A این رقابت‌ها به مصاف لهستان، کانادا، ونزوئلا، ژاپن و ایتالیا خواهند رفت. گروه‌بندی که به اعتقاد برخی از کارشناسان صعود ملی‌پوشان به مرحله بعدی مسابقات را چندان دشوار نمی‌کند.

  1. فرهاد ظریف، عضو سابق تیم‌ملی، در این رابطه گفت: صعود به المپیک از روز اول هم قطعی بود و در این خصوص واقعا جای نگرانی وجود نداشت. البته مسابقات گزینشی المپیک به دلیل اهمیت بالایی که دارد قطعا از نظر فنی هم در سطح بالایی برگزار می‌شود. بنابراین بازیکنان هم به خوبی تلاش کردند که در نهایت هم این اتفاق منجر به صعود شد.

او اضافه کرد: از همین الان باید به فکر المپیک باشیم و با یک برنامه ریزی درست به دنبال کسب نتایج خوب در این میدان بزرگ باشیم. بی شک تا المپیک هم بازیکن‌های مصدوم ما به تیم اضافه می‌شوند و در این خصوص جای نگرانی نیست. البته که در نبود این بازیکنان هم تیم عملکرد ضعیفی از خود در این مسابقات نشان نداد.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو نزدیک است و باید رفته رفته شاهد برنامه‌ریزی‌های فدراسیون و کادرفنی برای حضور موفق و تحقق وعده‌های رییس فدراسیون «قرار گرفتن تیم‌ ملی ایران بین چهار تیم برتر» در توکیو باشیم کاری که با توجه به ویترین افتخارات والیبال ایران در چند سال اخیر  و داشتن بازیکنان قدرتمند و کارآمد چندان هم دشوار به نظر نمی‌رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *